معرفی AKATON Opacifier 621

معرفی محصول AKATON Opacifier 621


INCI: STYRENE/ACRYLATES COPOLYMER

تاریخچه :

در سالهای گذشته، Styrene/Acrylates Copolymer به نام لیترون Lytron 621 به بازار ایران معرفی شد و در آن زمان به عنوان عامل مات‌کننده در مایع ظرفشویی‌های کدر کاربرد داشت. بدین صورت که به واسطه این ماموریت، از دو فاز شدن محصول نهایی در تقابل با اشعه مستقیم خورشید و به تبع آن از بین رفتن محصول جلوگیری می‌کرد.

به واسطه شرایط اقلیمی ایران، در آن زمان فرمولاتورها مجبور به تولید محصولی بودند که در تابستان های گرم و در مناطق جنوبی کشور، در مقابل تشعشات نور خورشید مقاومت می‌کرد و کالای لیترون 621 همین ماموریت را انجام می‌داد.

این روزها سلایق مشتریان نسبت به محصولات نهایی تغییر کرده و با اصلاحاتی که در فرمولاسیون انجام شده و تغییر نام کالا، AKATON Opacifier 621 به عنوان عامل کدر‌کننده و کرمی‌کننده استفاده می‌شود.

ویژگی‌های AKATON Opacifier 621

به طور کلی پلیمر استایرن اکریلات کوپلیمر (امولسیون استایرن اکریلات) از مونومر استایرن و اکریلات ساخته شده است که مایعی شیری رنگ است و حالتی کدر و یکنواخت به محصول می‌دهد.

این حالت به فرمولاتورها این امکان را می‌دهد که در رابطه با احساسی که محصول نهایی به مصرف کننده می‌دهد ادعاهایی همچون احساس لوکس بودن، بافت خامه‌ای یکنواخت، کرمی شکل و غنای محصول را داشته باشند.

Styrene/Acrylates Copolymer ، مات کننده‌ای برای مصارف متفاوت جهت استفاده در محصولات بر پایه سورفکتانت‌های آنیونی است.

فناوری به کاررفته در این کالا باعث پراکندگی موثر نور در محصول نهایی شده و در نهایت اصلاح ظاهر محصول می‌شود، که همین عامل از دو فاز شدن محصول نهایی جلوگیری می‌کند.

موارد مصرف :
به عنوان عامل کدر کننده و کرمی‌کننده در کالاهایی همچون مایعات ظرفشویی، مایعات دستشویی، شامپو، ژل استحمام و… استفاده می‌شود.

معرفی محصول AKATON Opacifier 621

مزایای AKATON Opacifier 621

  • ایجاد ظاهر کدر و یکنواخت، جلوه لوسیونی و لوکس به محصول نهایی می‌دهد.
  • سازگاری این ماده با سایر مواد اولیه در فرمولاسیون، باعث می‌شود که بتوان این کالا را در طیف گسترده‌ای از محصولات بکار برد.
  • زمانی که این ماده همراه با رنگ در محصول استفاده می‌شود، به محصول ظاهری پاستلی رنگ می‌دهد.
  • به طور موثری رنگ زرد کهربایی و یا عدم شفافیت محصول را محو کرده و تبدیل به شکلی کدر و یا کرمی می‌کند.
  • درصد کم استفاده در فرمولاسیون و مقرون به صرفه بودن.
  • سهولت استفاده در فرمولاسیون.

اطلاعات تکمیلی :
در تولید این کالا از آلكیل فنل اتوکسیلات، فلزات سنگین، حلال های آلی، مواد با منشا حیوانی یا موادی که از محصولات تراریخته حاصل می شود استفاده نمی‌گردد و همواره در مرحله آخر تولید این کالا (یعنی پس از تنظیم نهایی PH) به میزان 1/0 تا 1 درصد به فرمولاسیون اضافه می‌گردد.

عمر مفید این کالا در صورتیکه در بشکه‌های اصلی و باز نشده در دمای 5 تا 35 درجه سانتیگراد نگهداری شود، حداقل 18 ماه از تاریخ تولید می‌باشد.
همچنین کالای آکاتون اپاسیفایر 621 حاوی نگهدارنده Bronopol به میزان 03/0 درصد برای جلوگیری از هرگونه آلودگی میکروبی است.

هم اکنون شرکت ایران پاساد تامین کننده مستقیم کالای AKATON Opacifier 621 در بازار ایران می‌باشد.

فهرست